Dažniausiai užduodami klausimai apie automobilio nuomą

1. Kas yra automobilių nuomos brokeriai ir kodėl turėčiau naudotis jų paslaugomis?

Automobilių nuomos brokeris yra kompanija, siūlanti skirtingų automobilių nuomos firmų paslaugas itin žemomis kainomis, paprastai daug geresnėmis už tas, kurias gautumėte, net jei kreiptumėtės į tas firmas tiesiogiai. Nežiūrint į tai, pagrindiniai brokerių partneriai yra visame pasaulyje pripažinti vardai - Avis, Europcar, Alamo, Sixt, o taip pat ir kiek mažiau žinomos, bet aukštą paslaugos kokybę garantuojančios nepriklausomos nuomos kompanijos.

2. Kaip man sužinoti, kurioje auto nuomos kompanijoje pasiimti užsakytą automobilį, ir kaip aš ją rasiu?

Užsisakę automobilį internetu, iš automobilių nuomos brokerio gausite patvirtinimą el. paštu su vaučeriu arba su nuoroda į savo vaučerį. Pastarajame ir yra pateikti visi nuomos kompanijos, kurioje Jums reikės pasiimti automobilį, duomenys.

3. Kas yra vaučeris ir kam jis man reikalingas?     

Jūsų automobilio nuomos vaučeris - tai dokumentas, patvirtinantis nuomos kompanijai iš anksto sutartą kainą už jų teikiamą paslaugą. Ypatingai svarbu, kad jį turėtumėte su savimi nuomos metu. Jei atsiimdami automobilį nepateiksite nuomos kompanijai savo vaučerio, ji turi teisę pareikalauti už nuomą mokėti didesnę kainą arba atsisakyti išduoti Jums automobilį. Tokiu atveju jokia kompensacija už permoką ar negautą automobilį negalima.

4. Ar garantuojate, kad gausiu būtent tokį automobilį, koks yra nurodytas vaučeryje?

Kaip ir bet kuri automobilių nuomos kompanija ar brokeris, mes negalime garantuoti konkrečios automobilio markės ar modelio. Tačiau yra garantuojama tai, kad gausite automobilį, priklausantį Jūsų pasirinktai kategorijai (grupei).

5. Jei šiuo metu neturiu kreditinės kortelės, ar užsakant automobilį už nuomą gali sumokėti kitas asmuo?     

Taip, gali. Tačiau pasiimdamas automobilį vairuotojas turės pateikti kreditinę kortelę, išduotą savo vardu. Taip yra todėl, kad būdamas pagrindiniu nuomininku, jis pasirašo nuomos sutartį ir pagal ją prisiima visus įsipareigojimus.

6. Ar galiu apmokėti nuomą debetine kortele?     

Daugelis brokerių priima apmokėjimus debetinėmis kortelėmis. Tačiau pasiimdamas automobilį vairuotojas turės pateikti kreditinę kortelę, išduotą savo vardu.

7. Kokio dydžio užstatas turi būti paliekamas nuomos metu?     

Užstato dydis priklauso nuo automobilio, kurį nuomojatės. Paprastai užstatą sudaro frančizės dydžio suma plius pilno kuro bako vertės suma.

8. Ar nuomojantis automobilį draudimas dengia nuostolius, padarytus sudaužius veidrodėlį, priekinį stiklą, apgadinus automobilio interjerą ar padangas?

Standartinis draudimas šių dalykų nedengia, todėl rekomenduotina nusipirkti papildomą Frančizės draudimą (Excess Waiver), arba pasirinkti variantą kuriame šis papildomas draudimas jau būtų įskaičiuotas. Užsisakant per CarTrawler siūlome įsigyti Insurance4CarHire polisą, per Auto Europe - pasirinkti kainą su prierašu "Price includes refundable excess", per Holiday Autos - pasirinkti Total Damage Excess Waiver. Užsisakant per Economy Car Hire, kainos pateikiamos jau su papildomu frančizės draudimu.

9. Ar nuomojantis automobilį užsienyje galioja seno pavyzdžio laminuotas vairuotojo pažymėjimas?

Nuomojantis automobilį užsienyje reikėtų turėti naujo pavyzdžio vairuotojo pažymėjimą, kuriame būtų nurodyta jo galiojimo data.

10. Ar išsinuomavęs automobilį Rygos oro uoste galiu vykti į Lietuvą?     

Išsinuomavę automobilį Latvijoje, be jokių apribojimų galite keliauti po visas tris Baltijos šalis - Lietuvą, Latviją ir Estiją. Visgi, prieš užsisakydami automobilį, pasitikslinkite, ar nėra už tai taikomas papildomas mokestis. Tas pats galioja ir nuomoms Lietuvoje bei Estijoje.