Ispaniškos šventės - turbūt pačių įspūdingiausių švenčių kolekcija! Sudalyvaujam?

San Fermin šventė švenčiama kiekvienais metais šiaurės Ispanijos mieste Pamplona. Ji prasideda  liepos 6 dieną, kai savivaldybės aikštėje, vidurdienį, išaunami fejerverkai – taip yra paskelbiama šventės pradžia. Šventė tęsiasi net aštuonias dienas – iki 14-osios vidurnakčio, o jos pabaigoje dainuojama atsisveikinimo daina „Pobre de mí“ („Vargšas aš“). Vienas įspūdingiausių reginių žiūrovams – po gatves paleidžiami buliai, kurie vejasi drąsiausius šventės dalyvius.

Peržiūrėti plačiau

Torre Agbar dangoraižis - šviečiantis Barselonos padangių kirminas

Nuo 2005 metų Barselonos padangę remia dar vienas netradicinis statinys – tai 38 aukštų stiklinis dangoraižis. Vieniems jis primena milžinišką švytintį stiklinį kirminą, kitiems – fantastinę kosminę stotį. Vienaip ar kitaip, daug diskusijų ir kritikos sulaukęs statinys jau spėjo tapti naujosios Barselonos architektūros simboliu.

Peržiūrėti plačiau

Kulinarinė kelionė į Ispaniją arba ką valgė Don Kichotas ir Sanča Panča

Šiuolaikinė ispanų virtuvė labai paprasta ir margaspalvė: jos formavimuisi didelę įtaką padarė ir romėnai ir maurai, o vėliau netgi  amerikiečiai. Pagrindą sudaro patiekalai, į kuriuos visada dedama svogūnų, česnakų, saldžiųjų pipirų ir žalumynų. Gyvenantieji pajūryje (o tai gana didelė teritorija) valgo daug žuvų, krabų, moliuskų. Kalniečiai labiausiai mėgsta troškintą avieną, plovą. Visoje Ispanijoje tarp užkandžių karaliauja vytintas Serano kumpis. Jis pjaustomas mažais gabalėliais ir ant stalo patiekiamas vienas iš pirmųjų.

Peržiūrėti plačiau

Maljorka – sala su 3000 vėjo malūnų

Rojumi žemėje vadinama Maljorka garsi ne tik savo gamta, paplūdimiais, painiomis pagrindinio miesto Palmos gatvelėmis ar marga kultūra. Vienas išskirtinių šios, Ispanijai priklausančios salos, akcentų – net  3000 vėjo malūnų!

Peržiūrėti plačiau

Savaitė Barselonoje - 7 dienos, 7 paplūdimiai, 7 pramogos!

Tuo metu kai Lietuvoje dar tik tirpsta ledai ir sprogsta pumpurai, Barselonoje jau pradedama ruoštis paplūdimio sezonui, kuris  trunka nuo Balandžio vidurio iki pat Spalio. Šis laikas – puikus metas aplankyti antrą pagal dydį Ispanijos miestą, įsikūrusį prie nuostabios Viduržemio jūros. 

Peržiūrėti plačiau

Malaga - saulėto kranto kraštas

Kosta del Solis (išvertus iš ispanų kalbos, „saulėtasis krantas“) – Andalūzijos Viduržemio jūros pakrantės pietinė dalis, traukianti poilsiautojus gamtos grožiu, išplėtota turizmo infrastruktūra, „Mėlynosios vėliavos“ ženklu pažymėtais paplūdimiais ir kunkuliuojančiu naktiniu gyvenimu. Vidutinis saulėtų dienų skaičius per metus – 320.

Peržiūrėti plačiau

Saulėta ir istorija turtinga Alikantė. Dešimt idėjų, ką nuveikti!

Prie Viduržemio jūros, Ispanijoje, Valencijos regione įsikūręs uostamiestis. Tai provincijos centras, gyvybingas pajūrio kurortas ir vienas iš sparčiausiai augančių Ispanijos miestų. Greitą Alikantės ekonominį augimą įtakoja vis didėjantis turistų srautas. Atostogautojai į kurortą viliojami tikraisiais pietietiškos fiestos malonumais: saulėtomis ir karštomis dienomis paplūdimiuose bei siautulio naktimis įvairiuose klubuose.

Peržiūrėti plačiau
Į viršų
Pirmas 1 Paskutinis